Kuchynská linka

Nasťahovali sme sa do storočného domu a prerábky boli preto nevyhnutné. Ako sa prerábala kuchyňa sa dočítate v tomto článku. Zamerala som ho hlavne na prerábku kuchynskej linky, ktorá sa niesla v duchu "veľa muziky za málo peňazí" keďže v domčeku neplánujeme zostať natrvalo. Nevynechám ani fotky PRED, tak poďme na to ;)

Ako vyzerá premaľovaná kuchynská linka po 3 rokoch?
Ako som linku prerobila krok za krokom:

Na prerábku

odporúčam použiť:

- odmasťovač

- novú kuchynskú linku

  (240,- €)

- kriedovú farbu DP

  alebo Farbilku

- lak

- vosk

- nové úchytky

- tabuľovú farbu

 

kliknutím na podčiarknutý text sa vám otvorí daný materiál priamo v e-shope. 

Kuchynskú linku som si vyhliadla v Merkury Market. Veľmi sa mi páčil tvar dvierok a  na moje šťastie bola v dobe objednania v akcii za 240,-€ - celá zostava tak, ako vidíte na fotke.  Podľa prvých plánov mala byť luxusná čierna so zlatými úchytkami... no keď som nenašla vhodnú batériu, prišiel plán B...

1.

Farbu som si teda vysnívala bledo-modrú. Namiešala som ju z bielej a džínsovej modrej kriedovej farby. Namiešala som si rovno liter aby mi vystačilo na celú linku, stôl a prípadne nejaké ďalšie doplnky v rovnakom odtieni. 

2.

Dvierka treba najprv riadne odmastiť odmasťovačom - či už ide o starú a používanú linku alebo novú z obchodu. 
Chcelo to 2-3 vrstvy farby  - závisí od nariedenia. Ja mám rada hustejšiu farbu a tak väčšinou stačia dve vrstvy. Farbu však treba dôraznejšie roztierať.

3.

Ja som vybrala nové úchytky s rovnakou roztečou ako boli tie originál k linke. Ak ste si však vybrali iné, pôvodné dierky ešte pred natieraním zasádrujte ;)

TIP:

Dvierka som následne prebrúsila šmirglom - čím sa povrch zjemnil. Ako povrchovú úpravu som zvolila lak - pretože je odolnejší a kuchynská linka je predsa len vystavená častému umývaniu a pod.

5.

PRED

PO

K linke som ladila aj starší stôl zo série Nevada, ktorý plní funkciu kuchynského ostrovčeka.  Vrchnú dosku som natrela tabuľovou čiernou, prebrúsila ju a nalakovala. Nožičky som spravila rovnako ako skrinky ale s povrchovou úpravou: vosk.

6.

Stoličky som prerábala rovnako ako stôl. Použila som tabuľovú farbu, ktorú som jemne prebrúsila a nalakovala matným lakom.

7.

PRED

Výsledok

HaM